رشد قابل توجه تولید پراید و توقف تولید سراتو

 

طبق آخرین گزارش تولید و فروش ماهانه شرکت سایپا مربوط به ۳۱ شریور امسال، این ظرکت اعلام کرد که تولید یک خودرو خودرو خود را متوقف کرده و تولید و فروش یک محصول دیگرش را افزایش داده است.

تولید خودرو سراتو متوقف شد

شرکت سایپا در گزارش خود آورده است که تولید خودروی سراتو را در شهریور ماه امسال متوقف کرده است و تنها ۴۶۸ دستگاه از این خودرو را به قیمت ۲۱۰ میلیون تومان و در مجموع ۹۸ میلیارد تومان به فروش رسانده است. در مجموع ۶ ماهه نخست امسال ۴۰۶ میلیارد تومان از این خودرو به فروش رسده است.

افزایش تولید و فروش خودرو پراید

 

 

همچنین در این گزارش آمده است که تولید و فروش خودروی پراید در شهریور ماه سال امسال افزایش داشته است، شرکت سایپا با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال و نیز به اتمام رسیدن مهلت تولید این خودرو، اقدام به افزایش ۲۳٫۵ درصدی میزان تولید این محصول کرده است و از تولید ۱۴۱۹۹ دستگاه در مرداد ماه امسال، به تولید ۱۷,۵۳۹ دستگاه رسیده است. در عین حال تعداد فروش خودروی پراید هم با رشدی ۱۵٫۴ درصدی مواجه بوده است و از ۲۳۹۵۹ دستگاه در مرداد ماه امسال، به ۲۷۶۶۹ دستگاه افزایش پیدا کرده است.

در مجموع طی مرداد ماه سال جاری، سایپا با فروش هر خودرو پراید به ارزش ۲۸ میلیون تومان بیش از ۷۷۴ میلیارد تومان درآمد داشته است. طی دوره شش ماهه امسال نیز بیش از ۹۵ هزار پراید با ارزش متوسط ۲۵٫۳ میلیون تومان به فروش رفته و از این محل سایپا بیش از ۲٫۴ هزار میلیارد تومان  این شرکت درآمد داشته است.

 

منبع : تجارت نیوز