پورشه

تاریخچه

Porsche

معرفی شرکت خودرو سازی پورشه

 

پورشه یک شرکت هلدینگ خودروسازی آلمان است ، که در سال ۱۹۳۱ توسط فردیناند پورشه تأسیس شد.

تمرکز این شرکت عموماً بر طراحی و ساخت خودروهای اسپورت و خودروهای لوکس معطوف می‌ باشد. دفتر مرکزی و کارخانه تولیدی اصلی شرکت پورشه در ايالت بادن - وورتمبرگ قرار دارند.

در ماه ژوئیهٔ ۲۰۱۲ گروه فولکس واگن ، اقدام به خریداری. ۱۰۰٪ درصد از سهام شرکت پورشه هولدینگ نمود ، که از شرکت‌ های زیرمجموعه کمپانی پورشه است و مدیریت بخش فروش خودروهای پورشه را برعهده دارد. پیش‌ تر در دسامبر ۲۰۰۹ فولکس واگن ۴۹٫۹ درصد از سهام کمپانی اصلی پورشه را نیز خریداری کرده بود.

از سوی دیگر شرکت پورشه اس‌ ای با در اختیار داشتن ۵۰٫۰۷٪ درصد از سهام ، به‌ عنوان بزرگترین سهام‌ دار این گروه شناخته می‌ شود. خانواده پورشه و خانواده پیک به‌ طور مشترک ، با در اختیار داشتن ۵۰٫۰۱ درصد pooped خودرو سازی پورشه ، مالک اصلی آن به‌ شمار می‌ آیند. بخشی از سهام شرکت پورشه نیز ، در بازار بورس المان معامله می‌ شود.

موزه ی  پورشه که از سال ۱۹۷۶ برای عموم قابل بازدید است ، تاریخ پورشه را از مدل‌ های قدیمی و پرخاطره تا طرح‌ های جدید نشان می‌ دهد. برخی از مدل‌ های قدیمی این اتومبیل مانند فلیتزر، هر از چند گاه در مسابقه‌ ها یا جشنواره‌ های اتومبیل‌ های قدیمی شرکت داده می‌ شوند. شرکت پورشه موزه جدیدی را با معماری کاملاً مدرن در محل این کارخانه در شهر اشتوتگارت ساخته است. این مجموعه در روز ۳۱ ماه ژانویه ۲۰۰۹ افتتاح شد.

موزه جدید پورشه ۵۶۰۰ مترمربع وسعت و ۸۰ غرفه دارد. در موزه جدید پورشه برخی مدل‌ های این خودرو که از ابتدای تأسیس کارخانه تاکنون ساخته شده‌ اند، در معرض دید بازدید کنندگان قرار دارند. در مجموعه اتومبیل‌ های گردآوری شده در موزه پورشه نخستین اتومبیل‌ های اسپورت جهان به نمایش درآمده‌ اند. امروزه کمپانی‌ های بزرگی از قبیل سیات اسپانیا، دوو و سوبارو، بسیاری از مهندسان و کارکنان خود را همه ساله برای استفاده از تجربیات پورشه به این کمپانی می‌ فرستند.

اخبار مرتبط