ولوو

تاریخچه

volvo

معرفی شرکت خودرو سازی ولوو

 

ولوو یک شرکت  صنایع سنگین سوئدی است ، که سازنده ی خودروهای سنگین و قطعات مربوط به آن می‌ باشد. از جمله تولیدات این شرکت تریلی ، کامیون ، اتوبوس ، تجهیزات ترابری و سازه‌ ای ، سامانه‌ های پیش‌ رانش دریایی و صنعتی ، تجهیزات هوافضا و ارائه خدمات مالی است.

شرکت ولوو در سال ۱۹۲۴ با مشارکت مدیر امور مالی کمپانی اس‌ کااف ؛ اسار گابریلسن و یکی از مهندسان ارشد این شرکت بنام گوستاو لارسون ، به‌ عنوان زیرمجموعه‌ ای از گروه اس‌ کااف راه‌ اندازی شد. شرکت ولوو در نهایت در سال ۱۹۲۷ به عنوان یک شرکت خودرو سازی ، در شهر گوتنبورگ آغاز به کار کرد. این شرکت در آغاز شاخه‌ ای از شرکت بلبرینگ‌ سازی اس‌ کااف به‌ شمار می‌آمد، که در سال ۱۹۳۵ در پی ورود ولوو به بازار بورس اوراق بهادار سوئد ، اس‌ کااف سهامش در این شرکت را واگذار نمود.

گروه ولوو در سال ۱۹۹۹ اقدام به فروش بخش خودروهای سبک خود ، تحت نام ولوو کارز ، به ارزش ۶٫۴۵ میلیارد دلار ، به شرکت آمریکایی فورد نمود. در سال ۲۰۱۰ فورد نیز ولوو کارز را با قیمت ۱٫۸ میلیارد دلار به شرکت چینی جیلی فروخت. در حال حاضر شرکت ولوو تنها تولید کننده خودروهای سنگین شامل کامیون و اتوبوس می‌ باشد، و بخش ساخت خودروی سواری (ولوو کارز) ، زیرمجموعه شرکت چینیجیلی هست.

 

 

مدل ها