مازراتی

تاریخچه

Maserati

معرفی شرکت خودرو سازی مازراتی

 

مازراتی یک شرکت خودرو سازی ایتالیایی و تولید کننده خودروهای لوکس است ، که در تاریخ ۱ دسامبر ۱۹۱۴ توسط برادران مازراتی ، در شهر بولونیا ، راه‌ اندازی شده‌ است.

شرکت مازراتی از ۱۹۹۳ تاکنون ، متعلق به کمپانی فیات می‌باشد و در حال حاضر دفتر مرکزی و کارخانه تولیدی اصلی آن ، در شهر مودنا ، ناحیه امیلیا - رومانیا ، ایتالیا قرار دارد.

در ساختار سازمانی گروه فیات ، مازراتی همواره به‌ عنوان زیرمجموعه شرکت فراری محسوب می‌شد ، ولی اخیرأ به‌ همراه آلفا رومئو، بخش اصلی خودروهای اسپورت فیات را ، تولید می‌نماید.

برادران مازراتی

کمپانی خودروسازی مازراتی در ماه دسامبر سال ۱۹۱۴ فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت توسط برادران مازراتی ؛ به نام‌ های آلفیری ، بیندو ، کارلو ، اتوره و ارنستو تأسیس شد. آن‌ ها در سال‌ های نخست قرن بیستم فعالت شان را در شرکت اتومبیل‌ سازی دیاتو آغاز نمودند و خودروهای مسابقه‌ ای ۲لیتری طراحی شده توسط آلفیری ، بیندو و ارنستو برای دیاتو، قهرمانی مسابقات اتومبیل‌ رانی گرند پریکس را به ارمغان آورد.

در ۱۹۲۶ کمپانی دیاتو تولید خودروهای مسابقه‌ ای خود را متوقف کرد و برادران مازراتی از این شرکت جدا شدند و بر روی شرکت تازه تأسیس خود ؛ مازراتی ، تمرکز نمودند ، که فعالیت آن‌ ها به ساخت خودروهای ۴، ۶، ۸ و ۱۶ سیلندر مسابقه‌ ای و شرکت در مسابقات اتومبیل‌ رانی محدود می‌شد.

یکی از نخستین اتومبیل‌ های ساخته شده توسط برادران مازراتی ، که آلفیری رانندگی آن را برعهده داشت ، در ۱۹۲۶ مقام اول را در مسابقات تارگا فلوریو کسب نمود. سال ۱۹۳۲ برادر بزرگتر، یعنی آلفیری مازراتی درگذشت و کارلو نیز از شرکت جدا شد ، ولی ۳ برادر دیگر، برای ۵ سال ، هدایت شرکت را ادامه دادند.

 

 

مدل ها

اخبار مرتبط