لوتوس

تاریخچه

Lotus 

معرفی شرکت خودرو سازی لوتوس کارز

 

لوتوس کارز یک شرکت خودروسازی بریتانیایی است ، که سازنده خودروهای اسپورت و مسابقه‌ ای می‌باشد و کارخانه اصلی و دفتر مرکزی آن ، در فرودگاهی متعلق به زمان جنگ جهانی دوم ، در شهر نورفک قرار گرفته‌ اند.

این شرکت طراح و تولید کننده خودروهایی است ، که به سبک بودن و خوش‌ دستی مشهورند. شرکت لوتوس همچنین مالک شرکت خدمات مهندسی لوتوس است ،  که کارخانجات آن ، در کشورهای ایالات متحده آمریکا ، بریتانیا ، چین و مالزی مستقر می‌باشند.

شرکت لوتوس کارز در سال ۱۹۵۲ توسط کالین چاپمن تأسیس شد. امروزه لوتوس متعلق به شرکت پروتون است ، که در پی ورشکستگی مالک پیشین آن ، رومانو آرتیولی در سال ۱۹۹۴، به شرکت پروتون واگذار گردید.

این شرکت در سال ۱۹۵۲ تحت عنوان شرکت مهندسی لوتوس ، توسط دو مهندس بریتانیایی ، به نام‌ های کالین چاپمن و کالین دیر که هر دو فارغ‌ التحصیل کالج دانشگاهی لندن بودند ، شکل گرفت.

شرکت پروتون ، پس از بدست آوردن لوتوس ، گروه لوتوس را با دو بخش لوتوس کارز و شرکت مهندسی لوتوس ، مجدداً راه‌ اندازی نمود. مایکل کیمبرلی از ماه  مه سال ۲۰۰۶ مدیرعامل شرکت و گروه انتخاب شد. سپس به یکی از صاحبان کرسی هیئت مدیره گروه شرکت‌ های محدود بین‌ المللی لوتوس تبدیل گردید ، که در سال ۲۰۰۶ با مشارکت سید زینال عابدین مدیر عامل پروتون و بدورال فیسل مدیر اجرایی پروتون آغاز به کار کرد.

کیمبرلی به عنوان رئیس هیئت مدیره در ۱۷ ژوئیه ۲۰۰۹ بازنشسته شد و دنی تی بهار در ۱ اکتبر ۲۰۰۹ جانشین وی شد. در رزومه کاری رئیس جدید این شرکت مواردی همچون : نایب رئیس اسبق این کمپانی ، مسئول فروش خودرو در بازار جهانی و امور بعد از فروش شرکت فراری ، تمام ماشین‌ های جاده‌ ای و فعالیت‌ های بازاریابی اف‌ وان ، اعطای مجوز فروش و تجاری ، به چشم می‌خورد.

شرکت لوتوس ، توسط کالین چاپمن و کالین دیر که هر دو فارغ‌ التحصیل از کالج دانشگاهی لندن بودند ، در سال ۱۹۵۲ شکل گرفت.

چهار حرف ابتدای لوگوی این شرکت از حروف ابتدایی نام کامل چاپمن ، یعنی؛ آنتونی کالین بروس چاپمن گرفته شده‌است.

 

 

مدل ها

اخبار مرتبط