لامبورگینی

تاریخچه

Lamborghini

معرفی شرکت خودرو سازی لامبورگینی

 

لامبورگینی یک شرکت خودروسازی ایتالیایی است ، که در زمینه طراحی و ساخت خودروهای سوپر اسپورت فعالیت می‌کند.

شرکت لامبورگینی در سال ۱۹۶۳ توسط  فروچیو لامبورگینی تأسیس شد و در سال ۱۹۹۸ گروه فولکس‌ واگن آن را با قیمت ۱۱۰ میلیون دلار ، خریداری کرد ، که در ساختار این گروه خودرو سازی آلمانی ، به‌ عنوان ز یر مجموعه‌ ای از شرکت آئودی قرار گرفت.

دفتر مرکزی این شرکت در دهکده‌ ای کوچک ، به نام سن‌ آگاتا بولونیز ، در نزدیکی بولونیا و در کشور ایتالیا قرار دارد. هم‌ اکنون شرکت لامبورگینی تحت مدیریت آئودی ، در خط تولید کارخانجات خود ، مدل‌ های اونتادور،  سستو المنتو ، اوراکان و لامبورگینی وننو را تولید می‌ نماید.

فروچیو لامبورگینی ؛ بنیانگذار لامبورگینی ، تحصیلاتش را در زمینه  طراحی ماشین‌ آلات  کشاورزی و صنعتی ، به پایان رساند ، سپس وارد ارتش ایتالیا شد و در قسمت نیروی هوایی مشغول به کار گردید. در جنگ جهانی دوم او به عنوان مکانیک ، در یک کارخانه مشغول به کار شد و پس از جنگ ، با استفاده از بقایای تجهیزات نظامی کارخانه مورد نظر، به تولید تراکتور پرداخت ؛ ولی او عاشق اتومبیل‌ های سریع بود و همواره رؤیای سرعت ، در سر می‌ پروراند.

وی در سال ۱۹۴۷ با تقویت موتور یکی از مدل‌ های فیات ، یک اتومبیل مسابقه‌ ای فراهم کرد و در سال ۱۹۴۸ با این اتومبیل ، در یک مسابقه محلی شرکت نمود.

 

 

اخبار مرتبط