فولکس واگن

تاریخچه

Volkswagen

معرفی شرکت خودرو سازی فولکس واگن

 

شرکت خودرو سازی آلمانی است ، که مهم‌ ترین برند متعلق به گروه فولکس‌ واگن است. این گروه هم‌ اکنون بزرگترین شرکت خودرو سازی جهان محسوب می‌شود.

این کارخانه در سال ۱۹۳۰ به درخواست رهبر وقت آلمان نازی ، آدولف هیتلر بنا نهاده شد. او از فردیناند پورشه تقاضا کرد، خودرویی بسازد که عموم مردم آلمان ، توانایی خرید آن را داشته باشن د؛ بنابراین شرکت تأسیس شده ، فولکس‌ واگن نامیده شد که در زبان آلمانی به معنای خودروی مردم است.

طی سال‌ ها فولکس واگن توانسته است به یکی از معتمد ترین خودرو سازان جهان بدل شود. فولکس قورباغه‌ ای همچنان یکی از رکورد داران فروش در سطح جهان است و خودروها یی مانند فولکس‌ واگن پاسات و فولکس‌ واگن گلف نیز شهرت جهانی دارند. این شرکت همچنین در میان تمامی خودرو سازهای جهان ، بیشترین میزان سرمایه‌ گذاری را در بخش تحقیق و توسعه هزینه می‌کند.

در سال ۲۰۱۲ شرکت فولکس‌ واگن بیش از ۵ میلیون و هفتصد دستگاه خودرو تولید کرده و بیش از ۱۰۳ میلیارد یورو درآمد داشته که سود خالصی معادل ۳٫۶ میلیارد یورو را نصیب این شرکت نموده‌ است.

در ژانویه ۲۰۱۷ شرکت خودرو سازی فولکس واگن اعلام کرد با سبقت گرفتن از رقیب ژاپنی خود، تویوتا ، به پرفروش‌ ترین خودرو ساز جهان تبدیل شده‌ است. فولکس واگن با انتشار تازه‌ترین آمار فروش خود در سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام کرد توانسته حدود ۱۰ میلیون و ۳۱۰ هزار خودرو در این مدت در کشورهای مختلف جهان به فروش برساند.

 سال ۲۰۰۰ تاکنون

سال ۲۰۰۲ مدل فولکس‌ واگن تورگ درکارخانه‌ های فولکس واگن مستقر در براتیسلاوا ، اسلواکی و روسیه تولید و به بازار عرضه شد. در سال ۲۰۰۷ کارخانه مستقر در پرتغال فولکس‌ واگن مدل فولکس‌ واگن ای‌ او اس را طراحی و تولید کرد. نسل ششم از گلف نیز در سال ۲۰۰۸ تحت نام تجاری فولکس‌ واگن گلف ام‌ کا۶ عرضه شد. در اواسط سال ۲۰۰۸ خودروی اس‌یووی فولکس‌ واگن تیگوان و خودروی کوپه فولکس‌ واگن پاسات سی‌ سی رونمایی شدند.

در سال ۲۰۰۸ فولکس‌ واگن روتان در کلاس مینی‌ ون عرضه شد که تولید آن همچنان ادامه دارد. در انتهای سال ۲۰۱۰ تعداد محدودی از خودرو یک لیتری فولکس واگن تولید شدند.

مدل ها

اخبار مرتبط