بنتلی

تاریخچه

Bentley

معرفی شرکت خودرو سازی بنتلی

 

بنتلی یک شرکت خودروسازی انگلیسی است که تولیدکننده خودروهای لوکس می‌باشد. این شرکت از سال ۱۹۹۸ تحت مدیریت گروه فولکس‌ واگن اداره می‌شود.

کمپانی بنتلی در تاریخ ۱۸ ژانویه ۱۹۱۹ توسط والتر اوون بنتلی تأسیس شد. وی طراحی و ساخت خودروهایی را برعهده داشت ، که شش بار مقام نخست را ، در مسابقات اتومبیل‌ رانی لمانز ، در سال‌های ۱۹۲۴ ، ۱۹۲۷ ، ۱۹۲۸ ، ۱۹۲۹ و ۱۹۳۰ بدست آوردند.

در سال ۱۹۳۱ کمپانی رولز-رویس لیمیتد این شرکت را خریداری کرد و در پی فروش کارخانه اصلی بنتلی ، تولید خودروهای آن ، برای ۲ سال متوقف شد. از سال ۱۹۳۳ تنها نام بنتلی در خودروهای اسپورت‌سایلنت رولزرویس مورد استفاده قرار می‌گرفت. از ۱۹۴۵ که کارخانه مستقر در شهر کرو ، شرکت بنتلی بار دیگر راه‌اندازی شد ، اتومبیل‌های تولید شده توسط این کمپانی ، با نام تجاری رولزرویس-بنتلی به بازار عرضه می‌گردید ، تا اینکه در سال ۱۹۹۸ توسط گروه فولکس‌واگن خریداری شد.

در حال حاضر دفتر مرکزی و کارخانه تولیدی اصلی شرکت بنتلی موتورز ، در شهر کرو ، انگلستان مستقر می‌باشند. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۲ بزرگترین بازار فروش خودروهای بنتلی در جمهوری خلق چین اعلام شده‌است.

قبل از جنگ جهانی اول والتر اوون بنتلی با همکاری برادرش ؛ هوراس میلنر بنتلی ، در فروش ماشین‌های یک کمپانی خودروسازی فرانسوی ، به نام دی‌ اف‌ پی مشارکت داشت ، اما همواره خواهان طراحی و ساخت ماشین‌هایی با نام تجاری بنتلی بود...!

والتر در سال ۱۹۱۳ بازدیدی از کارخانه دی‌اف‌پی به عمل آورد و فلز سبک آلومینیم ، توجه او را جلب کرد و پس از بررسی‌های اولیه ، بنتلی به ارائه نظریه استفاده از فلزات سبک وزن ، به جای آهن ، در ساخت پیستون‌های استفاده شده در موتور اتومبیل‌ها پرداخت. پیستون‌های آلومینیومی بنتلی برای اولین بار در جنگ جهانی در موتورهای هواپیما استفاده شد.

شرکت اتومبیل‌ سازی بنتلی در تاریخ ۱۸ ژانویه ۱۹۱۹ توسط والتر اوون بنتلی تأسیس شد. بنتلی از همان آغاز کار ، ساخت اتومبیل‌های استثنایی و خاص را ، در دستور کار خود قرار داد. در ماه اوت سال ۱۹۱۹ نیز شرکت بنتلی موتورز به‌صورت رسمی ثبت گردید و در اکتبر همان سال ، در نمایشگاه اتومبیل لندن ، یک شاسی با موتور ساختگی (نمایشی یا مفهومی) ، به معرض نمایش قرار گرفت. در ماه دسامبر نیز ، موتور اولیه ساخته شد ، ولی طراحی و توسعه آن ، بیشتر از چیزی که انتظار می‌رفت ، زمان برد و ماشین‌های اولیه حتی تا سپتامبر ۱۹۲۱ به‌ صورت کامل آماده نشدند.

کمپانی بنتلی در سال‌های فعالیتش از لحاظ مالکیت ، سه دوره را پشت سر گذاشت. دوره اول از سال ۱۹۱۹ آغاز شد و تا سال ۱۹۳۱ ادامه داشت. در این دوره مدیریت بنتلی مستقل عمل می‌کرد و مالکیت شرکت در اختیار والتر بنتلی قرار داشت. عمده مقام‌ها و افتخاراتی که در مسابقات کسب کرده را در این دوران به دست آورد.

مدل ها

اخبار مرتبط